Kontakt

Huvudkontor –   Växjö
Ljungadalsgatan 21
352 46 Växjö

Telefon Växel   0470 – 40580
Telefax 0470 – 719981
Info@karlssonspedition.se

Fakturaadress: invoice@karlssonspedition.se
Org.nr 556569 – 5292

Italien – Affi   (Verona)

Via Archimede 7
37010 Affi   (Vr)
Telefon   +39 045 6269123
Telefax: +39 045 6269126
Vat.nr IT02569130236

Våra öppet tider på kontoret är:
– Vardagar 08.00 – 17.00
– Lunch 12.00 – 13.00
För akuta ärende utanför våra öppet tider, se respektive mobil nummer.

Växjö – Växel 0470 40580

NamnKontaktuppgifterAnsvarsområde
Bertil Karlssonbertil@karlssonspedition.seVD
Inköp
Susanne Karlssonsusanne@karlssonspedition.seSpedition
Peter Larsson
Bokning från Italien
bertil@karlssonspedition.se
Italy@karlssonspedition.se
Import Italien
Grzegorz Antoniewicz
Bokning från Sverige
ga@karlssonspedition.se
Sweden@karlssonspedition.se
0734 – 29 10 02
Export Italien, inrikes
Peter Skoghpeppe@karlssonspedition.se
0734 - 29 10 04
MC Transporter
Arne Hylkén
Bokning övriga Europa
arne@karlssonspedition.se
europe@karlssonspedition.se
0734 - 29 10 00
Import/Export övriga Europa
Försäljning
Alf Parbackalf@karlssonspedition.se
0734 – 29 10 09
Försäljning
Mats Wedinmats@karlssonspedition.seEkonomi
Katalin Leppeskatalin@karlssonspedition.se
0734 – 29 10 07
Miljö – och kvalitet
Ulf Karlssonulf@karlssonspedition.se
0734 – 29 10 05
Terminal Växjö
Entreprenad
Verkstad & Lackeringverkstad@karlssonspedition.se
0470 – 71 99 85
Lastvagnsverkstad
Lackeringsverkstad

Verona

Ulrich Richteruli@karlssonspedition.se
+ 39 045 62 69 123
Terminal Affi (VR)
Antonio Mastrapasquaantonio@karlssonspedition.se
+ 39 045 62 69 123
+ 39 335 703 21 37
Spedition
Giovanni Leonigiovanni@karlssonspedition.se
+ 39 045 62 69 123
Spedition

Kontakt

Gunnar Karlsson Spedition AB
Ljungadalsgatan 21
SE-352 46 Växjö

Här finns vi

Gunnar Karlsson Spedition AB